"The 36th International Human Science Research Conferance"

Polonya'da 10-15 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleşen

 "The 36th International Human Science Research Conferance" na

Beyoğlu Kaymakamlığı

“Beyoğlu’nda Kadının İş Gücüne Katılımına Bir Adım Daha” Projesi ile

Katıdı

 

Beyoğlu Kaymakamlığının yürütmekte olduğu, İstanbul Kalkınma Ajansının 2015 yılı Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Beyoğlu’nda Kadının İş Gücüne Katılımına Bir Adım Daha” Projesi 1 Eylül 2015 tarihi itibariyle başlamış olup, ilk yılını hedeflenin üzerinde gerçekleşme sağlanmıştır.  

 

İstanbul Valiliği ortaklığı, Beyoğlu Belediye Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi, Türkiye İŞKUR İl Müdürlüğü ve İŞKUR Beyoğlu Hizmet Merkezi, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Boğaziçi KOSGEB, TURİNG, MÜSİAD, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Kültür Kenti Vakfı iştirakçiliğinde gerçekleştirilen “Beyoğlu’nda Kadının İş Gücüne Katılımına Bir Adım Daha” isimli projemizin genel amacı; işletmelerde Ar-Ge ve yenilik çalışmalarının artırılmasını, İstanbul’da yaşam kalitesinin yükseltilmesi için kadınlara yönelik kentsel hizmetlerin ve kadınların da bir parçası olacağı yenilikçi uygulamaların geliştirilerek hayata geçirilmesini sağlamaktır.

Bu kapsamda Uygulamalı Girişimcilik ve Kişisel Gelişim Modülleri ile Mesleklendirme Modülleri ve destekleyici eğitimler kapsamında eğitim verilmesi planlanarak uygulanmaktadır.  2017 yılında da özellikle genç girişimi adaylarla mesleki girişimciliğin geliştirilmesine devam edilmektedir. 

 

Projenin ikinci yılında  bilimsel olarak tanınırlığını artırmak ve sürdürülebilirliği amacıyla, proje yürütüm sürecinin başarılı uygulamanın sonuçlarının paylaşılmasına önem verilmektedir.

 

Polonya'da 10-15 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan "The 36th International Human Science Research Conferance" (36. Geleneksel İnsan Bilim Araştırma Konferansına) Proje Sahibi Beyoğlu Kaymakamlığı Proje Yürütücüsü İkbal ORUNDAŞ ile Proje İştirakçisi İstanbul Üniversitesi BÜYAMER Merkez Müdürü Prof. Dr. Sevinç GÜLSEÇEN tarafından projenin bilimsel sonuçlarının paylaşılması amacıyla davet edilmiştir.

 

Bu amaçla IHSRC'2017_Poland Jelenia Góra'daki Karkonosze Koleji tarafından, Jelenia Góra'daki Şehir Müzesi "Gerhart Hauptmann House" Polonya Poznań'daki Adam Mickiewicz Üniversitesi İngilizce Bölümü, Ve Uluslararası Komünikoloji Enstitüsü, Washington, DC, ABD İşbirliğiyle;  Jelenia Góra, Polonya'daki Karkonosze Koleji kampüsünde  düzenlenen,  (36TH INTERNATIONAL HUMAN SCIENCE RESEARCH CONFERENCE:“Between Necessity and Choice:Existential Dilemmas in the Human Life-World” )  36. ULUSLAR ARASI İNSAN BİLİMİ ARAŞTIRMALARI KONFERANS: "Gereklilik ve Seçim Arasında:İnsan Yaşamında Varoluşum İkilemleri- Dünya” konulu  konferansa Beyoğlu Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürü / Proje Yürütücüsü İkbal Orundaş ve Proje İştirakçisi  İstanbul Üniversitesi Büyamer Merkez Müdürü Prof Dr. Sevinç Gülseçen  katılarak  “KADININ PROFESYONEL OLARAK GEREKLİLİKTEN SEÇİMDE KALKINMA VE İSTİHDAM: İstanbul'un Beyoğlu İlçesindeki Bir Projenin Gerçek Hikâyesi”  olarak  uygulama sonuçları sunumu yapılmıştır. 

 

Konferans öncesinde,  Bilimsel kurulu tarafından değerlendirilen  yazarlar tarafından sunulacak dersler ve raporların ÖZET BİLDİRİM KONFERANS PROGRAMI’ (ABSTRACT BOOKLET & CONFERENCE SCHEDULE ) yayınlanmıştır.

 

36. Geleneksel İnsan Bilim Araştırma Konferansında başarı hikayesi olarak " Beyoğlu'nda Kadının İş Gücüne Katılımına Bir Adım Daha" Projesi anlatılarak uluslararası 81 başarı hikayesi arasında yerini almıştır.

 

 

 

 

Tarih : 18.8.2017
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.