KOSGEB Destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ Girişim (Teşebbüs), insanların istekleri doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretim yapan ve yeni teknolojileri uygulayan, yeni ürünler geliştiren veya pazarı genişleten ekonomik birimdir. Hedefimiz: ..
Turizm Servis Elemanı
TURİZM SERVİS ELEMANI EĞİTİMİ Turizm Servis Elemanı Ne İş Yapar? Servis elemanı; lokantalarda, otel ve diğer hizmet yerlerinde yiyecek ve içecek vb. servis hizmetlerini müşteriye belirli kurallar dâhilinde uygun araçlarla sunan kişid..
Yaşlı ve Hasta Bakımı
YAŞLI VE HASTA BAKIM ELEMANI EĞİTİMİ Yaşlı ve Hasta Bakım Elemanı Ne İş Yapar? Yaşlı ve Hasta Bakım Elemanı eğitimi almış kişiler, bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak ev ve kurumlarda; yaşlı ve hastaların vücut temizl..
Park Bahçe ve Koruların Bakımı Kursu
Genel Branşın eğitimlerinde bireylere; ekim-dikim ortamı hazırlayabilme, çevre koşullarını düzenleyebilme, süs bitkilerinde budama ve hastalıklarla mücadele edebilme bilgi ve becerisi kazandırılır. Konu Başlıkları: Proje koruma, topra..
Hasta Kabul İşlemleri Kursu
Genel Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş-çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alarak arşivleyebilme bilgi ve bec..
Hijyen Eğitimi
Hijyen eğitimi, özellikle iş yemekhaneleri, restoranlar ve benzeri gıda hizmetlerinin sunulduğu yerler olmak üzere, konaklama hizmetleri sunan, gıda üretimi yapmakta olan iş yerleri ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizme..
İş Hayatında İletişim
Genel Programda, iş hayatında sağlıklı ve etkili iletişim kurma ve bunu sürdürebilme eğitimi verilir. Konu Başlıkları: Etkili iletişim, iş hayatında ilişkiler, uygulamalar. İstihdam Alanları: Sertifika programından mezun olan öğren..
İşaret Dili Eğitimi Kursu
TEMEL İŞARET DİLİ EĞİTİMİ  Temel İşaret Dili Eğitimi, el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan işitme engeli olan bireylerin iletişimini sağlayan araçtır. Temel İşaret Dili Eğitimi ile beraber  farklı hareket ve işaretler ile işitme en..
Drama
Yaratıcı drama; bir grubu oluşturan üyelerin yaşama deneyimlerinden yola çıkarak, bir amacın, düşüncenin, doğaçlama, rol oynama (rol alma) gibi teknik- lerden yararlanarak, canlandırılmasıdır. Bu canlandırma süreçleri deneyimli bir lider..
İş Güvenliği Eğitimi Kursu
Bu eğitimde, işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili temel kavramlar, iş yeri güvenliğini ve iş güvenliğini tehdit edici unsurlar, meslek hastalıkları, kaza, yaralanma, yangın ve iş kazalarında yapılacak hukuki işlemler anlatılmaktadır. İş ..