Turizm Servis Elemanı

TURİZM SERVİS ELEMANI EĞİTİMİ

Turizm Servis Elemanı Ne İş Yapar?

Servis elemanı; lokantalarda, otel ve diğer hizmet yerlerinde yiyecek ve içecek vb. servis hizmetlerini müşteriye belirli kurallar dâhilinde uygun araçlarla sunan kişidir.

Günümüzde servis personelleri değişik kurum ve kuruluşlarda görev yapabilmektedirler. Çalışma ortamı temiz ve düzenli, zaman zaman gürültülü ve kalabalıktır. Servis elemanları çalışırken birinci derecede insanlarla ilişki halindedir.

Kendi bilgi ve becerileri yeterli olduğu sürece özellikle turizm sektörünün gelişmesine paralel olarak bu meslek elemanlarına ihtiyaç vardır. Bu meslekte yetişmiş, nitelikli elemanların iş bulma sorunları hemen hemen hiç yoktur.

Turizm ve Servis Elemanı Eğitimlerinin Hedef Kitlesi:

Beyoğlu’nda yaşayan İŞKUR’a kayıtlı en az ilkokul mezunu 18-35 yaş arası, denetim serbestliği olan 25 kadına turizm servis elemanı eğitimi verilecektir. Proje kapsamında yaş kriteri yenidedn düzenlenmiştir.

 

Verilen Eğitimler:

-Turizm Servis Elemanlığı

- Kat Hizmetleri Görevlisi  

Kursiyerlere meslek eğitimlerinin yanı sıra,

  • İşaret Dili
  • İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı
  • Hijyen
  • Diksiyon vb. destekleyici eğitimler verilecektir.

 

Eğitim programı, turizm sektöründe karşılaşılan eğitimli çalışan açığını kapatmak için piyasa koşullarının belirlediği standartlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda teorik ve uygulamalı olarak hazırlanmıştır.  Eğitim sonunda yapılan sınavlarda başarılı olanlara sertifikalandırma yapılarak istihdam sağlanacaktır.  Sayfa Kategorisi: Eğitimlerimiz
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.